top of page

Listnaté tvrdé palivové drevo v sieti

Drevo je voľne ložené na palete a zabalené v sieti. Paletu s drevom uložíte na vami vybrané miesto, a už nemusíte strácať čas ukladaním dreva. Ponúkame dĺžku polien 25 a  33 cm.


Paleta obsahuje 2 PRMS a váha cca. 1000 kg 

1 paleta, dĺžka polien 33cm 

1 paleta, dĺžka polien 25cm      

Cena na požiadanie 

Ihneď k osobnému odberu                           

Listnaté tvrdé palivové drevo v kontajnerový odber

Najvýhodnejšia ponuka. Drevo voľne ložené padá priamo zo štiepacieho automatu do kontajneru. Prepravu kontajneru Vám  vieme zabezpečiť. Drevo si každý zákazník uloží podľa svojich predstáv na vhodné miesto. Ponúkame dĺžku polien 25 a  33 cm.


Kontajner obsahuje 10 PRMS 

33 cm  polienka - 10 PRMS 

25 cm  polienka - 10 PRMS

Cena na požiadanie 

  

Ihneď k osobnému odberu  

Listnaté tvrdé palivové drevo ukladané na palete

Štiepané palivové drevo uložené v paletách je veľmi komfortný a kompaktný spôsob uloženia dreva. Je vhodný najmä na dlhšie uskladnenie, možnosť jednoduchého presunu napr. ručným paletovacím vozíkom, praktické umiestnenie priamo k vykurovaciemu telesu. Ponúkame polienka podľa potrieb zákazníka o dĺžke 33 a 50 cm.

 

Paleta obsahuje 1,8 PRM.​

1 paleta, dĺžka polien 33 cm 

1 paleta, dĺžka polien 50 cm 

Odber po telefonickej dohode

Objednávka

Success! Message received.

Kúrenie drevom už odpradávna patrí medzi najoblúbenejšie spôsoby vykurovania domácností.  Náklady na kúrenie predstavujú jednu z najväčších výdajových položiek rozpočtov slovenských domácností. Drevo predstavuje jeden z najlacnejších zdrojov tepla. Výhodou kúrenia drevom je aj nezávislosť na výpadkoch elektrickej energií, je šetrné voči životnému prostrediu,  nakoľko je drevo obnoviteľným zdrojom energie. 


Výhody kúrenie drevom: 

                                                                

  • je prírodný obnoviteľný zdroj energie

  • z ekonomického i ekologického pohľadu je drevo tým najvýhodnejším palivom na kúrenie 

  • pri spaľovaní dreva sa nevytvárajú skleníkové plyny

  • s porovnaním s ostatnými tepelnými zdrojmi je najlacnejšie

  • vedlaší produkt kúrenia " popol" predstavuje prírodné hnojivo

  • teplo z dreva je príjemnejšie: teplejšie, milšie, romantické, zdravšie aj veselšie..

Skladovanie

Správnym skladovaním investíciu do nákupu dreva zhodnotíte. Najvhodnejšie je drevo skladovať vonku pod prístreškom,  uložiť na rošt bez priameho kontaktu so zemou.  Slnko je dobré, ale najdôležitejšie je prúdenie vzduchu, čiže prievan. Odporúčame polená ukladať kôrou dole, rozštiepenou stranou hore, aby sa voda z dreva lepšie vyparovala a prikryť horný rad nepremokavou fóliou aby sa na drevo nedostala nažďová voda. Keď drevo vysychá vyrovnáva svoju vlhkosť so vzdušnou vlhkosťou. Čerstvé drevo má vlhkosť cca 50%. Schnutie dreva záleží od na hrúbky polien. Poleno so štiepnou hranou 10 cm vyschne pri vhodnom uskladnení za 6 – 8 mesiacov na vlhkosť cca 20%, čo je vzduchosuché  drevo, teda vhodné na kúrenie. Polená hrubé 25 cm vysychajú na vlhkosť 20% až 2 roky. 
Odporúčame sušiť drevo aspoň dva roky


Vlhké drevo sa spaľuje oveľa horšie – značná časť energie je spotrebovaná práve na odparenie vody obsiahnutej vo vlhkom dreve. Vlhké drevo produkuje veľa dymu s vysokým obsahom dechtu, má málo plameňov a spôsobuje zanášanie ohniska, kotla a komínu, kúrenie vlhkým drevom je menej ekonomické i ekologické.

bottom of page